Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi Kapsamında Konya Ziyareti

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı koordinatörlüğünde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı,
Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, tarafından hazırlanan “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” çerçevesinde düzenlenecek etkinlikleri görüşmek üzere 5 Kasım 2021 tarihinde Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah BAŞER, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer KARA, Abidin MEMİLİ ve Erol GÜROL, Konya’da ziyaretlerde bulundular.

Kahvaltılı İstişare Toplantısı

Vakıf Başkanı Av. Hayrullah Başer ve beraberindeki heyet ve vakfımızın Konya Şubesinin Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu kahvaltıya Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin AKSOY, vakfımızın Ay Yayınları Yayın İhtisas Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa AYDIN ve Prof. Dr. Caner ARABACI da iştirak ettiler. Kahvaltıda Vakıf Başkanımız Hayrullah Başer haziruna “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” hakkında detaylı bilgiler sundu. Görüş alışverişinde bulunuldu.


————

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin AKSOY’u Ziyaret

Aynı gün öğledensonra Rektör Prof. Dr. Metin AKSOY makamında ziyaret edilerek kendisine Selçuk Üniversitesi ile vakfımızın müşterek yürüteceği Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi kapsamında bir panel düzenlenmesi teklif edildi. Rektör, teklifimize tam destek vereceğini ifade etti. Panelin 7 Aralık 2021 Salı günü yapılması kararlaştırıldı. Yapılacak anma etkinlikleri programıyla ilgili iletişim kurulması, konuşmacıların belirlenmesi, reklam ve tanıtım hizmetlerinin yürütülmesi kararlaştırıldı.


———-

Konya Başsavcısı Ramazan SOLMAZ’ı Ziyaret

Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı ve beraberindeki heyet Konya Başsavcısı Ramazan SOLMAZ’ı da makamında ziyaret etti. Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi  kapsamında Konya’da yapılacak etkinliklerle ilgili olarak Konya Başsavcısı Ramazan SOLMAZ da bilgilendirildi.

Her iki ziyaret son derece olumlu geçmiş; Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi‘ne yeni katılımların ve katkıların sağlanacağına dair ümitlerimiz tazelenmiştir.

——–