Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi Kapsamında Mardin Ziyareti

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı koordinatörlüğünde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ve Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hazırlanan “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” kapsamında düzenlenecek etkinlikler çerçevesinde 21 Şubar 2022 tarihinde Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah BAŞER ve beraberindeki heyet Mardin’de ziyaretlerde bulundular.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş’ı Ziyaret

Vakıf Başkanı Av. Hayrullah Başer ve beraberindeki heyet bulunduğu ziyarette Vakıf Başkanımız Hayrullah Başer Mardin Valisi Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mahmut Demirtaş’a “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” hakkında detaylı bilgiler sundu. Görüş alışverişinde bulunuldu. Mahmut Demirtaş, ziyaretten ve Aliya etkinliklerinden dolayı Vakfımıza teşekkür etti. Ziyaret Sonunda Mardin Valisi Büyükşehir Belediye Başkanı’na Vakıf yayınlarımızdan bir set ile Ayizi dergisinin son sayısı hediye edildi

                       

————

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÖZCOŞAR’ı Ziyaret

Aynı gün Rektör Prof. Dr. İbrahim ÖZCOŞAR makamında ziyaret edilerek kendisine Artuklu Üniversitesi ile vakfımızın müşterek yürüteceği Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi kapsamında bir nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Rektör, vakfımıza bu tür ilişkilerde her zaman destek vereceğini ifade etti. Ziyaret sonunda Rektör’e vakfımız yayınlarından bir set ile Ayizi dergisi takdim edildi.