Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi Kapsamında Amasya Ziyareti

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı koordinatörlüğünde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ve Amasya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hazırlanan “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” kapsamında düzenlenecek etkinlikler çerçevesinde 15 Mart 2022 tarihinde Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah BAŞER ve beraberindeki heyet ile birlikte Vakfımızın Amasya il temsilcisi İsmail Hakkı Çıtır, Amasya’da ziyaretlerde bulundular.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI’yı Ziyaret

Vakıf Başkanı Av. Hayrullah Başer ve beraberindeki heyet Amasya Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret ederek “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” hakkında detaylı bilgiler sundu. Görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Sarı ziyaretten ve Aliya etkinliklerinden dolayı Vakfımıza teşekkür etti. Ziyaret Sonunda Amasya Belediye Başkanı’na Anadolu Ay Yayınlarımızdan bir set ile Ayizi dergisinin son sayısı hediye edildi.

Amasya Valisi Mustafa MASATLI’yı Ziyaret

Vakıf Başkanı Av. Hayrullah Başer ve beraberindeki heyet Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı’yı makamında ziyaret ederek “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi” hakkında detaylı bilgiler sundu. Görüş alışverişinde bulunuldu. Vali Masatlı, ziyaretten ve Aliya etkinliklerinden dolayı Vakfımıza teşekkür etti. Ziyaret Sonunda Amasya  Valisine Anadolu Ay Yayınlarımızdan bir set ile Ayizi dergisinin son sayısı hediye edildi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI’yı Ziyaret

Aynı gün Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı makamında ziyaret edilerek kendisine Amasya Üniversitesi ile vakfımızın müşterek yürüteceği Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri Projesi kapsamında bir nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Rektör, vakfımıza bu tür ilişkilerde her zaman destek vereceğini ifade etti. Ziyaret sonunda Rektör’e vakfımız yayınlarından bir set ile Ayizi dergisi takdim edildi.

Ziyaretten sonra hep birlikte programın icra edileceği salona geçildi.