Anadolu Vakfı Aliya Projesi Erciyes Gençlik Kampı Yapıldı

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının koordinatörü olduğunu Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinleri Kapsamında yapılacak olan kamplardan ilk Kayseri/Erciyes Kampı 3 Temmuz tarihinde başladı.

Kampa Ankara, Sivas, Osmaniye (Fatih’in Torunları), Aksaray, Konya, Bursa ve Kayseri’den pek çok genç katıldı. Gazi Üniversitesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen kampa gidiş yolculuğunda gençler ve Vakfımız gönüllüleri kahvaltıda bir araya geldiler. Kamp yerine vardıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp Liderleri tarafından gençlere kampı ve çevresini tanıtıldı.

Gençlere Anadolu Vakfının Misyonu ve Vizyonu Anlatıldı

Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kamp Koordinatörü Adnan YILDIRIM tarafından katılımcılara Anadolu Vakfının misyon ve vizyonunu anlatıldı. “Bir Medeniyetin Yeniden İnşası” kavramının üzerinde duruldu. Ardından Vakıf tanıtım videosu izletildi.

Ayışığı Yürüyüşü Yapıldı

Gençler ve Vakıf gönüllüleri birbirleriyle tanıştıktan ve kaynaştıktan sonra akşam saatlerinde “Ayışığı Yürüyüşü” yapıldı ve kampın ilk günü tamamlanmış oldu.

Gençler Erciyes Dağına Tırmandı ve Kayseri Şehrini Gezdi

Kampta gençlerle savunma sporları, futbol, okçuluk, koşu sportif faaliyetler yapıldı. Erciyes Dağı ve Kayseri Şehir Merkezi gezileri düzenlendi.

Osman Arslan Aliya İzzetbegoviç Üzerine Gençlerle Söyleşi Yaptı

Aliya Projesi kapsamında hazırlanan “Bilge Aliya” kitabının yazarı Dr. Osman Arslan, gençlerle bir araya geldi. Aliya İzzetbegoviç’in gençler için büyük bir rol model olduğundan, tarihi kişiliğinden ve güçlü karakterinden bahsetti. Gençlerden gelen soruları cevapladı. Söyleşi sonrasında gençlere “Bilge Aliya” kitabı hediye edildi ve Dr. Osman Arslan, kitabını gençler için imzaladı.