Anadolu Vakfı Aliya Projesi Ladik Gençlik Kampı Yapıldı

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının koordinatörlüğünde devam eden Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinleri kapsamında düzenlenen kamplardan ikincisi 22 Temmuz – 26 Temmuz tarihleri arasında Samsun/Ladik’te gerçekleştirildi.

Kampa Ankara, Sivas, Osmaniye, Samsun, Aksaray, Konya, Bursa ve Kayseri’den pek çok genç katıldı. Gazi Üniversitesi ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen kampa gitmek için gençler Vakfımızda bir araya geldiler ve yola çıktılar.  Kampa intikalden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp Liderleri tarafından katılımcılara kamp ve çevresi hakkında bilgiler verildi.

Gençlere Anadolu Vakfının Misyonu ve Vizyonu Anlatıldı

Kampa katılımcıların yerleşmesinden sonra tanışma ve genel bilgilendirmeler yapıldı. Programa katılan Anadolu Vakfı Koordinatörü Şazeli ÇÜGEN ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydın ŞIK tarafından gençlere, Anadolu Vakfının misyon ve vizyonu anlatıldı. Günümüz insanının en fazla ihtiyaç duyduğu “Bir Medeniyetin Yeniden İhya ve İnşası” kavramı üzerinde duruldu.

Aliya Projesi Tanıtımı Yapıldı

Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri hakkında aydınlatıcı bilgiler verildikten sonra, Aliya İzzetbegoviç’in tarihi kişiliği ve güçlü karakterinden bahsedildi, gençler için rol model olduğu vurgulandı. Daha sonra gençler, Aliya’nın sözlerini yorumladı.

Osman Arslan Aliya İzzetbegoviç Üzerine Gençlerle Söyleşi Yaptı

Osman Arslan Aliya İzzetbegoviç üzerine gençlerle söyleşi yaptı. Gençlerden gelen soruları cevapladı. Tanıtım ve konuşmalardan sonra proje kapsamında hazırlanan ve müellifi olduğu “Bilge Aliya” kitabını imzaladı ve katılımcı gençlerin tamamına kitap hediye edildi.

Doğa Gezisi ve Sportif Faaliyetler Gençlerden Büyük İlgi Gördü

Doğa gezisi ve sportif faaliyetler ile matrak (savunma sanatı) etkinlikleri, sokak oyunları, futbol, yetenek sizsiniz, okçuluk, kariyer-başarı hikâyeleri, bilardo gibi faaliyetlere gençler yoğun ilgi gösterdi. Kamp çevresindeki doğa keşfedildi ve Samsun merkezine gezi düzenlendi.

Ayizi Dergisi Tanıtımı ve Çalıştayı Yapıldı

Ayizi Dergisi Tanıtımı ve çalıştayı yapıldı. Dergi gençlere hediye edildi. Ayizi’nde neler yapılabileceği, nasıl yazar olunacağı, Ayizi’nin sadece bir dergi değil, aynı zamanda bir okul olduğu konuşuldu. Yazar veya şair olmak isteyen gençler bu konularda teşvik edildi.

26 Temmuz tarihinde kamp sona erdi. Gençler mutlu ve güçlü dostluklar kurmuş bir şekilde vedalaştı.