Anadolu Vakfı Aliya Projesi 2. Karabük Ovacık Gençlik Kampı Yapıldı

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının koordinatörlüğünde devam eden Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinleri kapsamında düzenlenen kamplardan dördüncüsü 2 Eylül– 6 Eylül tarihleri arasında Karabük/Ovacık’ta gerçekleştirildi.

Kampa farklı şehirlerden pek çok genç katıldı. Gazi Üniversitesi ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen kampa gitmek için gençler Vakfımızda bir araya geldiler ve yola çıktılar.  Kampa intikalden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp Liderleri tarafından katılımcılara kamp ve çevresi hakkında bilgiler verildi.

Gençlere Anadolu Vakfının Misyonu ve Vizyonu Anlatıldı

Kampa katılımcıların yerleşmesinden sonra tanışma ve genel bilgilendirmeler yapıldı. Programa katılan Anadolu Vakfı Mütevelli Üyesi Raif AK tarafından gençlere, Anadolu Vakfının misyon ve vizyonu anlatıldı. Günümüz insanının en fazla ihtiyaç duyduğu “Bir Medeniyetin Yeniden İhya ve İnşası” kavramı üzerinde duruldu.

Aliya Projesi Tanıtımı Yapıldı

Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri hakkında belgesel izlendi ve aydınlatıcı bilgiler verildikten sonra, Aliya İzzetbegoviç’in tarihi kişiliği ve güçlü karakterinden bahsedildi, gençler için rol model olduğu vurgulandı.

Osman Arslan Aliya İzzetbegoviç Üzerine Gençlerle Söyleşi Yaptı

Osman Arslan Aliya İzzetbegoviç üzerine gençlerle söyleşi yaptı. Gençlerden gelen soruları cevapladı. Tanıtım ve konuşmalardan sonra proje kapsamında hazırlanan ve müellifi olduğu “Bilge Aliya” kitabını imzaladı ve katılımcı gençlerin tamamına kitap hediye edildi.

Sevda Tepe Şahin ve F. Nur Doğan Güçlü Kadın İsimli Bir Söyleşi Yaptı

Anadolu Vakfı Hanımlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Sevda Tepe Şahin ve Ayizi Dergisi Yayın Kurulu Üyesi F. Nur Doğan gençlerle “Güçlü Kadın” isimli bir söyleşi yaptı. Geleceğimizin ışığı olan genç kızların bilinçli olmaları gerektiği üzerinde durulan söyleşide güçlü birer kadın olmak için araştırmacı ve sorgulayıcı kişiliklerinin gelişimine önem vermeleri gerektiği anlatıldı.

Doğa Gezisi ve Sportif Faaliyetler Gençlerden Büyük İlgi Gördü

Doğa gezisi ve sportif faaliyetler ile matrak (savunma sanatı) etkinlikleri, sokak oyunları, okçuluk, bilardo, voleybol, masa tenisi, folklor, zipline, bisiklet, mini golf, serbest kürsü, el sanatları, kamp ateşi gibi faaliyetlere gençler yoğun ilgi gösterdi. Kamp çevresindeki doğa keşfedildi ve Safranbolu’ya merkezine gezi düzenlendi.

Aydın Şık Tarafından Ayizi Dergisi Tanıtımı ve Çalıştayı Yapıldı

Ayizi Dergisi Yazı İşleri Müdürü Aydın Şık, Ayizi dergisinin tanıtımını yaptı. Dergi gençlere hediye edildi. Ayizi’nde neler yapılabileceği, nasıl yazar olunacağı, Ayizi’nin sadece bir dergi değil, aynı zamanda bir okul olduğu konuşuldu. Yazar veya şair olmak isteyen gençler bu konularda teşvik edildi.

Kamp Dönüşünde Safranbolu Gezildi ve Toplu Yemek Yendi

Gençlik kampının son günü gençler Safranbolu’ya götürüldü ve böylece kent gezisi yapılmış oldu. Safranbolu’da toplu yemek yendi.

6 Eylül tarihinde kamp sona erdi. Gençler mutlu ve güçlü dostluklar kurmuş bir şekilde vedalaştı.